CardioChek

Analizator domowy

CardioChek - Analizator domowy

CardioChek domowy system do kontroli cholesterolu

  • Łatwy w obsłudze – posiada tylko dwa przyciski
  •  Przenośny i poręczny – mieści się w dłoni
  •  Czytelne wyniki prezentowane na cyfrowym wyświetlaczu
  • Dokładność porównywalna z badaniami laboratoryjnymi
  • Dostarcza wyniki cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL (dobrego), trójglicerydów i glukozy w zaledwie 90 sekund
  • Może być zaprogramowany do wyświetlania wyników w dziewięciu językach: angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, włoskim, portugalskim, duńskim, chińskim i rosyjskim (dostępność języków jest zależna od lokalizacji)

*Zestaw składa się z: 1x MEMo Chip, 3x paski testowe, 3x nakłuwacze, 3x pipety.

Cholesterol jest niepodważalnie ważnym związkiem chemicznym w funkcjonowaniu naszego organizmu, ponieważ jest cząsteczką mającą kluczową role w wytwarzaniu wszystkich głównych hormonów płciowych, w tym estrogenów, progesteronu i testosteronu. Potrzebny jest także dla układu odpornościowego, mózgu i metabolizmu.

Jednak nadmiar jest szkodliwy, dlatego kiedy zostaną u nas wykryte nieprawidłowe wartości, powinniśmy niezwłocznie podjąć kurację. Przebieg leczenia zwykle jest długotrwały, prowadzony w domu, kontynuując dotychczasowe życie, szybko okazuje się, że bardzo przydatna byłaby możliwość sprawdzania parametrów cholesterolu w dowolnym czasie i miejscu.

Chcąc mieć poziom cholesterolu w normie należy regularnie spożywać odpowiednie posiłki. Niekiedy jednak trudno jest spełnić to wymaganie. Odstępstwa, zwykle nieplanowane, mogą rozchwiać naszą równowagę metaboliczną i zwykły powrót do standardowej diety może nie wystarczyć. Może być też tak, że nasz poziom cholesterolu jest całkowicie w porządku i małe odstępstwo, nie zaburzyłoby poważnie naszej równowagi, ale na pewno sprawiłoby nam wielką przyjemność. Warto pamiętać, że nawet najlepsza kuracja może nie być skuteczna, jeżeli pacjent będzie nieszczęśliwy. Wtedy nasz organizm znacznie gorzej reaguje, a teoretycznie przynoszące poprawę czynności wcale nie poprawiają stanu zdrowia.

Osoby chorujące na wysoki poziom cholesterolu zmagają się z wieloma problemami. Chcąc mieć wszystko pod kontrolą muszą systematycznie i często wykonywać badania. Konieczne jest wtedy udanie się do punktu pobrań, który nie zawsze znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania. Jeśli pacjent chce zrobić pomiar w placówce, która ma podpisany kontrakt z NFZ to najczęściej wiąże się to ze staniem w długiej kolejce. Może to powodować problemy w pracy, ponieważ skutkuje to spóźnieniami a nie każdy może liczyć na zrozumienie pracodawcy. Przytoczone powyżej problemy wydają się być nieuniknione. Chyba że…

Mamy do dyspozycji własne laboratorium z którego możemy korzystać o każdej porze dnia i nocy, które mieści się w damskiej torebce i nie potrzebuje nawet gniazdka. Czymś takim może być urządzenie do monitorowania cholesterolu CardioChek w wersji standardowej. Poza powyższymi zaletami to urządzenie jest dodatkowo szybkie i dokładne.
CardioChek jest prosty w obsłudze, więc każdy może z niego korzystać. Test przeprowadza się z małej kropli krwi pobranej z opuszka palca, a cała procedura przebiega szybko.

Do przeprowadzenia badania wykorzystywane jest zjawisko fotometrii refleksyjnej, oraz złożonej reakcji chemicznej na powierzchni paska testowego dającej bardzo dokładne wyniki badania. Aby dostarczyć użytkownikowi prawidłowe wyniki, glukometr wymaga dokładnego pomiaru temperatury. CardioChek używa w tym celu wbudowany w urządzenie termistor krzemowy typu aSM121 wykonany przez SiMistor w technologii CMOS, wyposażony w zintegrowany kalibrator liniowy z firmy Andigilog. Termistor aSM121 mierzy temperaturę otoczenia, co umożliwia testerowi Cardiochek przeprowadzenie autokalibracji przed określeniem różnych poziomów substancji w badanej próbce krwi.

Wymiary urządzenia:

szerokość: 7,62cm
długość: 13,97cm
wysokość: 2,57cm
waga (bez baterii): 121,9g

Specyfikacja:

temperatura działania: 18 – 35ºC
temperatura działania(zalecana): 20 – 27ºC
2 baterie rozmiar AAA, 1,5 volt, alkaliczne, wystarczają na przeprowadzenie około 300 badań.
CardioChek w wersji standardowej bezpośrednio mierzy dwa parametry cholesterolu: Cholesterol Całkowity, oraz frakcje HDL. Mierzy również trójglicerydy, dzięki czemu jest możliwe obliczenie cholesterolu LDL z pomocą wzoru: LDL = TC – HDL – ( TG / 5 ). 

Można skorzystać z kalkulatora umieszczonego na tej stronie.

Ponadto urządzenie mierzy glukozę i ketony. Jest to idealne rozwiązanie również dla osób, które oprócz problemu z cholesterolem mają również cukrzycę. Jeden aparat do mierzenia tak wielu parametrów metabolicznych jest na pewno wygodny, zmniejsza ilość potrzebnych narzędzi do codziennego użytkowania i transportowania.

Szybkość przeprowadzania badania:

cholesterol całkowity (TC) – ~120 sek
cholesterol HDL – ~120 sek
trójglicerydy (TG) – ~60 sek
cholesterol LDL (wyliczony)
ketony (CK)- ~120 sek
glukoza (GLU) – ~60 sek.

Zakresy pomiarowe:

cholesterol całkowity (TC): 100 – 400 mg/dl (2,59 – 10,36 mmol/L )
cholesterol HDL: 25 – 85 mg/dl (0,65-2,20 mmol/L )
trójglicerydy (TG): 50 – 500 mg/dl (0,56 – 5,65 mmol/L )
ketony (CK): 2 – 70 mg/dl (0,19 – 6,72 mmol/L )
glukoza (GLU): 20 – 600 mg/dl (1,11 – 33,3 mmol/L)

Do testu wykorzystuje się specjalne paski, zapewniające równocześnie trzy bardzo ważne kwestie: bezpieczeństwo, dokładność, wygodę. Bezpieczeństwo, ponieważ są jednorazowe i uniemożliwiają przypadkowe zakażenie. Dokładność, ponieważ chronią urządzenie przed zanieczyszczeniami z wcześniejszego badania co mogłoby wpływać na wynik. Są wygodne bo nie potrzebują specjalnych warunków przechowywania, nie ma przeszkód, aby zabrać ze sobą całe urządzenie w podróż, choćby w bagażu podręcznym.

Domowy monitor cholesterolu CardioChek jest świetnym narzędziem dla osób zmagających się z zaburzeniami związanymi z cholesterolem. Poręczny, szybki, wielozadaniowy, prosty w obsłudze, dokładny i zawsze pod ręką. Warto zainwestować w takie urządzenie.