CardioChek Plus

Zaawansowany analizator dla placówek medycznych

CardioChek® Plus oferuje szybkie i od razu dostępne badania przesiewowe parametrów lipidowych i glukozy. Uznając związek między zawałem serca, udarem mózgu i cukrzycą, analizator pomaga zidentyfikować osoby wysokiego ryzyka, oraz umożliwia szybkie postawienie diagnozy. Możliwość dostarczenia obydwu wyników w zaledwie 90 sekund pozwala pracownikom służby zdrowia poprawić wydajność pracy, zmniejszyć ryzyko powikłań i szybko przystąpić do skutecznego leczenia.

Urządzenie przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, w dziedzinie medycyny diagnostycznej, do uzyskiwania poziomów parametrów cholesterolu, glukozy, trójglicerydów, ciał ketonowych i kreatyniny, z krwi pełnej. Najwyższy poziom dokładności, zachowując przy tym zalety mniejszych modeli CardioChek. Krótki czas przeprowadzenia analizy z krwi oraz prosta obsługa, w połączeniu z możliwością zmierzenia kilku parametrów jednocześnie, sprawia, że jest to aparat bardzo przydatny w gabinetach medycznych i na oddziałach klinicznych.

CardioChek Plus jest bardzo poręcznym urządzeniem z bardzo dużą mobilnością. Monitor jest rozmiarów pozwalających trzymanie go jedną ręką oraz posiada zasilenie wewnętrzne. Własna pamięć 50 testów chemicznych i 10 testów kontrolnych. Możliwość bezprzewodowego połączenia z komputerem w celu przesłania danych bieżących wyników testu i przypisania ich z profilem pacjenta. Urządzenie może też skorzystać z dedykowanej drukarki termicznej.

Analizator jest częścią systemu wykorzystującym do badania jednorazowe Panele i testy paskowe. Taki projekt chroni przed zanieczyszczeniem i skażeniem skutkującym zniekształconymi wynikami pomiarów. Dostępne osobno pudełka pasków testowych zawierają MEMo Chip na których znajdują się ważne dane do wykonania analizy, na przykład krzywą kalibracji oznaczenia.
System CardioChek Plus używa technologi spektrofotometrii i bioczujnika. Refleksyjne paski testowe wykorzystują reakcje enzymatyczne do uzyskania zmiany koloru która jest wykrywana przez analizator po nałożeniu krwi całej. Elektrochemiczne paski testowe mierzą natężenie elektryczne po nałożeniu krwi całej.

Urządzenia ma własną wewnętrzną pamięć 50 testów chemicznych oraz 10 testów kontrolnych, zapisywanych razem z dokładną datą. Dodatkowo jest możliwość wydrukowania ich z pamięci lub przesłania i zapisania na komputerze.

Ponadto zaletą analizatora jest funkcja WiFi, czyli możliwość komunikacji bezprzewodowej. Dzięki temu możliwe jest bezpośrednie połączenie z komputerem w celu zapisywania i zarządzania danymi, przy tym nie tracąc na mobilności. Można się swobodnie poruszać z urządzeniem równocześnie nie bieżąco przesyłać wyniki badań na komputer.

Testy pojedynczego parametru:

Cholesterol całkowity (TC)
Wielkość próbki: 15 µL
Zakresy pomiarowe: 100 – 400 mg/dl (2,59 – 10,36 mmol/L )
Prawidłowe zakresy pomiarowe: Poniżej 200 mg/dl (5,2 mmol/L)

Cholesterol (HDL)
Wielkość próbki: 15 µL
Zakresy pomiarowe: 25 – 85 mg/dl (0,65-2,20 mmol/L )
Prawidłowe zakresy pomiarowe: Kobiety – Powyżej 40 mg/dl (1,0 mmol/L); Mężczyźni – Powyżej 35 mg/Dl (0,9 mmol/L)

Cholesterol (LDL)
Wielkość próbki: 15 µL
Zakresy pomiarowe: 50 – 200 mg/dl (1,29 – 5,18 mmol/L )
Prawidłowe zakresy pomiarowe: Poniżej 135 mg/dl (3,5 mmol/L)

Kreatynina (CRE)
Wielkość próbki: 20 µL
Zakresy pomiarowe: 0.2 – 10 mg/dl (17,8 – 885 µmol/L )
Prawidłowe zakresy pomiarowe: 0,7 – 1,4 mg/dl (62-124 µmol/L)

Trójglicerydy (TG)
Wielkość próbki: 15 µL
Zakresy pomiarowe: 50 – 500 mg/dl (0,56 – 5,65 mmol/L )
Prawidłowe zakresy pomiarowe: Poniżej 150 mg/dl (1,7 mmol/L)

Ciała ketonowe (CK) (β-hydroksymaślan)
Wielkość próbki: 15 µL
Zakresy pomiarowe: 2 – 70 mg/dl (0,19 – 6,72 mmol/L )
Prawidłowe zakresy pomiarowe: 0,5 – 3,0 mg/dl (0,02- 0,27 mmol/L)

Panele to testy umożliwiające równoczesną analizę kilku parametrów.

Panel Lipidowy
Uzyskuje się parametry: cholesterol całkowity (TC), cholesterol (HDL), trójglicerydy (TG), cholesterol (LDL)(wyliczony), stosunek TC/ HDL
Próbka krwi: 40 µL

Panel Kardiologiczny
Uzyskuje się parametry: cholesterol całkowity (TC), glukoza (GLU), cholesterol (HDL), stosunek TC/ HDL
Próbka krwi: 40 µL

Panel Metaboliczny
Uzyskuje się parametry: cholesterol (HDL), trójglicerydy (TG), glukoza (GLU)
Próbka krwi: 40 µL

Panel Diabetologiczny
Uzyskuje się parametry: cholesterol (HDL), trójglicerydy (TG), glukoza (GLU)
Próbka krwi: 30 µL

Panel Naczyniowy
Uzyskuje się parametry: całkowity cholesterol (TC), cholesterol (HDL)
Próbka krwi: 30 µL

Największą zaletą Cardiochek Plus jest Smart Bundle, czyli Panel Kardio-diabetoligiczny. Zawiera on testy do ilościowego pomiaru stężenia glukozy oraz panel lipidowy do pomiaru parametrów gospodarki lipidowej. Taki zestaw badań pozwala na kompleksową diagnostykę w czasie 2 minut. Przy wielokrotnych testach pozwala to zaoszczędzić dużo czasu.

Urządzenie jest zasilane z 4 baterii AA, lub przez zasilacz sieciowy.

    Specyfikacja:

  • Wymiary: 14 cm x 7.6 cm x 2.54 cm
  • Waga: 121.9 g
  • Pamięć: 50 testów chemicznych, 1c0 testów kontrolnyh

 

CardioChek Plus Monitor dla Profesjonalistów można kupić w:
Redmed.pl Aparatura Medyczna
e-medical.eu
www.sklep.medyczny365.pl